Робота з учнями


Як пережити карантин корисно і весело

Більшість людей, самі чи зі своїми родинами, зараз знаходяться на карантині. А це означає, що вони майже сто відсотків свого часу проводять вдома, обмежені у просторі та виборі занять. Люди, на певний час, позбавлені своїх звичних справ і розваг, і багатьох це пригнічує.
Найперше, що потрібно зробити – це прийняти ситуацію. Зрозуміти, що зараз буде тільки так і не інакше. І що саме від кожного з нас, від нашої відповідальності, залежить, коли  ж ці обмеження припиняться.
У цій ситуації потрібно шукати позитивні моменти і саме тоді, карантин пройде легко і, головне,  з користю.
ü     Самоорганізація зараз просто необхідна. Ви самі повинні навчитись раціонально розподіляти свій час на навчання, улюблені справи, спілкування та зайняття домашніми справами. Це дозволить провести цей час цікаво і з користю.
ü     Самоаналіз, пізнання себе, створення життєвих планів – це те, що дозволить вам стати кращою версією себе. У цьому допоможе ведення щоденника, запис своїх думок та планів. Той, хто цього ніколи не робив, отримає новий цікавий досвід.
ü     Перебування дома з родиною дає  можливість налагодити стосунки з близькими, приділити їм максимум часу. Можливо, комусь цей час потрібен, щоб краще зрозуміти батьків, знайти з ними спільну мову та стати друзями, стати ближчими з братами та сестрами.
ü     Карантин – прекрасна можливість саморозвитку. Зараз дуже багато безкоштовних он-лайн курсів. Цією можливістю потрібно користуватись. Хотіли почати вивчати іноземну мову? Чи опановувати сферу IT? Якраз добре починати.
ü     Дотримуйтесь особистого простору, поважайте його і не порушуйте. Кожному з нас час від часу потрібно побути наодинці з самим собою. 
ü     Надзвичайно важливим у сучасному світі – це дотримуватись інформаційної гігієни. Черпайте інформацію з офіційних джерел, менше проводьте часу в соціальних мережах, де надзвичайно багато «диванних спеціалістів».
ü     Зараз з’явилось багато вільного часу для занять улюбленими справами: перегляд серіалів, рукоділля, музика, малювання,  упорядкування своїх колекцій і багатьох інших цікавих справ.
ü     Спілкуйтесь! Звичайно, посидіти з друзями в кав’ярні, зібратись з рідними за обіднім столом зараз немає можливості. Але спілкуватись можна і онлайн: поговорити з друзями, спілкуватись у месенджерах, обмінюватись цікавою інформацією, і, навіть, влаштувати он-лайн вечірку.
ü     Здоровий спосіб життя, заняття фізичною культурою та спортом – це саме те, що підтримає ваш імунітет, покращить здоров’я та фізичну форму.
Тільки разом, підтримуючи один одного, ми вийдемо після карантину на вулиці урівноваженими та психологічного здоровими.
 Успіхів та гарного настрою всім нам!!!!


Тренінг комунікативних навичок спілкування 




БУЛІНГ


У 2019 року вступили в силу норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу. Напередодні початку нового навчального року, Міністерство юстиції України продовжує інформування в рамках кампанії  #СтопБулінг.

 

Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) (цькування) - це  діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

Які ознаки булінгу?

Типовими ознаками булінгу є:

·         систематичність (повторюваність) діяння;

·         наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;

·         наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

 


 

 

 

Які  є види булінгу ?

Людину, яку вибрали жертвою, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами. Найпоширенішими видами булінґу є:

·         фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних пошкоджень);

·         психологічний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж);

·         економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей);

·         сексуальний (принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти);

·         кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв).

Яка роль  відведена педагогічним працівникам у запобіганні та протидії булінгу?

Керівник закладу освіти зобов’язаний створити у закладі освіти безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу. Крім того, керівник:

·         розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

·         розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) та видає рішення про проведення розслідування;

·         вживає відповідних заходів реагування;

·         забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учням, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

·         повідомляє органам Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Також Закон зобов’язує педагогічних працівників негайно повідомляти керівників закладів освіти про виявлені факти булінгу (цькування) серед школярів.

 

Яка відповідальність за вчинення булінгу?

До прийняття змін до законів щодо протидії булінгу (цькуванню) відповідальності за його вчинення в Україні не існувало. З прийняттям нового закону було запроваджено адміністративну відповідальність. Відтепер вчинення булінгу (цькування) стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб караються штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У разі вчинення булінгу (цькування) неповнолітніми до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу (цькування). Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

·        

 

Зразок

заяви про вчинення булінгу у закладі освіти

 

Директору ХПЛЕ

м. Хмельницького"

Росквасу А. І

П І П,

учня (учениці) групи №__,

проживаю за адресою:

_____________________

телефон______________

 

ЗАЯВА

 __ _____ 20__ року, під час перерви, мій одногрупник (ПІП), в присутності інших учнів, словесно мене образив та наніс тілесні ушкодження. Це призвело до нервового зриву, відмови бути присутнім на уроках. Звертаю Вашу увагу на те, що учень (ПІП) не вперше застосовує такий вид цькування по відношенню до мене та до інших учнів групи. Прошу вивчити факти, зазначені у заяві, та захистити мене від жорстокого поводження і психологічного насилля з боку одногрупника (ПІП).

 

 

Дата                                                                                    Підпис          

 

Немає коментарів:

Дописати коментар